شنبه تا چهارشنبه 8:00 الی 16:30
ملاصدرا، شیرازی جنوبی گرمسارشرقی پ38 ط5
به شبکه های اجتماعی ما بپیوندید
انتشار: 11 آبان 1401
آمار بازدید: 0 نفر
اخبار مهم هفتگی 11 آبان 1401

زنگ خطر کمبود شکر در بازار جهانی

 بلومبرگ: صادرات شکر هند در یک سال آینده، 20 درصد کاهش خواهد یافت! هند به عنوان دومین تولیدکننده بزرگ شکر در دنیا صادرات شکر خود را در یک‌سال پیش رو از 11.2 میلیون تن تا 9 میلیون تن پایین می‌آورد. کاهش صادرات شکر هند عرضه جهانی این محصول را محدودتر می‌کند. بارندگی‌ها در برخی مناطق برزیل به‌عنوان بزرگ‌ترین صادرکننده شکر دنیا فرایند نیشکرکوبی را در این کشور کند کرده‌ است.

برق ایران به ترکیه می رسد

 مدیرعامل توانیر: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات صورت گرفته، نهایتا تا پنج ماه آینده برق ایران به ترکیه صادر می‌شود.  درحال حاضر مقاصد صادراتی برق ایران، کشورهای افغانستان، پاکستان و عراق هستند.

وزیر صمت: موانع واردات خودرو را برطرف می‌کنیم

فاطمی‌امین: از هفته گذشته ثبت سفارش برای واردات خودرو آغاز شده است. بخش خصوصی باید تلاش کند تا زودتر واردات انجام شود، دولت هم اگر در این مسیر مانعی ایجاد شود، حل خواهد کرد

صادرات گاز ایران به ارمنستان دو برابر می‌شود

معاون وزیر نفت در امور گاز: با سفر نخست‌وزیر ارمنستان به ایران، ضمن امضای یادداشت تفاهم همکاری با این کشور، تمدید قرارداد تهاتر گاز با برق تا سال ۱۴۰۹ نیز از سوی تهران و ایروان امضا شد. اکنون روزانه یک میلیون مترمکعب گاز به ارمنستان صادر می‌کنیم که این مقدار براساس تفاهم‌نامه جدید، دو برابر می‌شود.

عشقی، رئیس سازمان بورس:

اکنون رقمی برای واریزی به صندوق تثبیت باقیمانده که به نظر می‌رسد تا چند روز آینده رقم قابل توجهی به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز شود . اکنون به صورت دائم در حال برگزاری جلسات با بانک مرکزی هستیم و تعامل خوبی را با آنها داشتیم که این تعامل به صورت دائم با بانک مرکزی ادامه دارد.

سرمایه‌گذاری روس‌ها در ۷ میدان نفتی ایران!

وزیر نفت: تاکنون سرمایه‌گذاران و شرکت‌های روس قرارداد ۷ میدان نفتی و گازی را با ایران به ارزش ۴.۵ میلیارد دلار نهایی کرده‌اند که برخی پروژه‌ها تاکنون ۷ تا ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند.

رشد ۴۰ درصدی اجاره خانه در شهر تهران

آمارهای بانک مرکزی حاکی از این است که شاخص کرایه مسکن اجاری شهر تهران در مهرماه امسال نسبت به سال گذشته ۴۰.۶ درصد رشد داشته است. همچنین اجاره خانه و کل مناطق شهری پایتخت در ماه مذکور ۴۶.۸ درصد در مقایسه با سال گذشته افزایش یافته است.


نظرات کاربران
دیدگاه شما پاسخ به تست حذف